W ciągu wielu lat  spędziƂam liczne godziny na staniu w kolejkach do rejestracji, tygodnie na czekaniu na wizytę u lekarza i znĂłw kolejne godziny na czekanie  juĆŒ pod samym gabinetem lekarskim. WydaƂam spore kwoty na leki, z towarzyszącą temu ƛwiadomoƛcią, iĆŒ muszę ich uĆŒywać do koƄca ĆŒycia, ĆŒeby moja choroba nie wrĂłciƂa
 W moim przypadku nie musi juĆŒ tak być.

Uzdrawianie siƂami natury

Agnieszka Pareto

KONSULTACJE INDYWIDUALNE

MOJE INSPIRACJE

KORZYƚCI uzdrawiania siƂami natury

Moja metoda leczenia

Warunki konieczne do leczenia

+34 660 082 563

Poprawa jakoƛci ĆŒycia w wyniku naturalnego leczenia polipĂłw na zatokach

KONTAKT

uzdrawianie.silami.natury@gmail.com

kontakt@uzdrawianie-silami-natury.pl

Powrót do listy artykuƂów

Choroba nie sƂuĆŒy do zwalczania, ale do zrozumienia. Objawy są informacjami o zachwianiu rĂłwnowagi organizmu. Ich usuwanie w drodze do szybkiego komfortu, to częsty bƂąd w myƛleniu. 

 

 

 

 

Wiemy, iĆŒ jesteƛmy chorzy - po objawach. Choroba "się objawia". I jest nieprzyjemna, jak to choroba, więc czƂowiek chce się jej jak najszybciej "pozbyć" i znĂłw czuć się dobrze. Jeƛli nie wie, skąd choroba się wzięƂa i nie usunie jej przyczyny, usunie jedynie objawy i sztucznie doprowadzi do dobrego samopoczucia. A przyczyna nadal będzie prĂłbowaƂa się ujawnić. Skoro nie udaƂo jej się tak, zrobi to inaczej. DziaƂa jak woda - jeƛli tylko zatkamy doraĆșnie dziurę w rurze - wycieknie z innej strony, jeƛli ĆșrĂłdƂo wycieku nie zostanie zlokalizowane i usunięte.

 

SzczegĂłlnie w przypadku chorĂłb przewlekƂych i uwaĆŒanych za takie, ktĂłre nie pozbawią nas ĆŒycia gwaƂtownie, ale są uciÄ…ĆŒliwe, trudno jest dociec, co byƂo ich początkiem. Przyczyna moĆŒe być ukryta bardzo gƂęboko i nawet po wnikliwej analizie nie do koƄca jasna.

 

Dodatkowo, fakt, iĆŒ objawy pojawiają się na przykƂad w zatokach, czyli w obszarze gƂowy, rodzi pokusę, aby interweniować wƂaƛnie w tym rejonie, jeƛli w rejonie pƂuc - to w pƂucach, jeƛli w ĆŒoƂądku - to lekami na ĆŒoƂądek, jeƛli w nerkach - to lekami na nerki itp. Problem natomiast moĆŒe być umiejscowiony w zupeƂnie odlegƂej częƛci ciaƂa. Problemy zatok na przykƂad, często związane są z dysfunkcją jelit, a problem astmy - z podraĆŒnieniem nerwu bƂędnego. Nie jest rĂłwnieĆŒ nowoƛcią, bo juĆŒ faktem znanym w tradycyjnej medycynie chiƄskiej sprzed tysięcy lat wstecz, iĆŒ nie tylko objaw i jego przyczyna mogą leĆŒeć na dwĂłch skrajnie oddalonych od siebie biegunach ciaƂa, ale przyczyna choroby moĆŒe wynikać nawet nie z ciaƂa, ale ze stanu psychiki. 

 

Szamani plemion indiaƄskich, ĆŒeby "zdiagnozować" pacjenta, ktĂłry zgƂaszaƂ im swĂłj problem, zamieszkiwali z nim w jego domu na dƂugie dni, ĆŒeby poznać jego caƂe ƛrodowisko, relacje z domownikami i sąsiadami, obserwowali jego sposĂłb odĆŒywiania, spania, zaƂatwiania potrzeb fizjologicznych i dosƂownie caƂe jego ĆŒycie w jego naturalnym otoczeniu, wiedząc doskonale, iĆŒ wszystko bez wyjątku ma istotny wpƂyw na bieĆŒÄ…cą kondycję czƂowieka.

 

My w swoim wysokim rozwoju cywilizacyjnym doszliƛmy do tego, iĆŒ wizyta u lekarza trwa 10 minut (chyba, ĆŒe mamy pieniądze na wizytę prywatną - to wtedy trochę dƂuĆŒej) i w tym czasie dochodzi do diagnozy często bardzo skomplikowanego i dƂugo "hodowanego" schorzenia, na ktĂłre dostajemy parę specyfikĂłw, ĆŒeby poczuć szybką ulgę. Następny, proszę!

 

Nie jest winny niczemu lekarz i nie ma teĆŒ sensu, wedƂug mnie, szukanie winnych gdziekolwiek w tym systemie. Chodzi o uzmysƂowienie sobie, ĆŒe nikt za nas ani nas nie zrozumie ani tym bardziej nie wyleczy. Lekarz moĆŒe nam jedynie przynieƛć ulgę. Jeƛli ma to miejsce od czasu do czasu - szkody wielkiej nie będzie. Gdy jednak pozwolimy sobie na przynoszenie tej ulgi za kaĆŒdym razem, gdy występują dolegliwoƛci, w zastępstwie wnikliwej analizy wszystkiego, co moĆŒe na nie mieć wpƂyw, wĂłwczas naraĆŒamy się na powaĆŒne i dƂugoterminowe kƂopoty zdrowotne. Choroba "zaduszona" lekami nie znika. Schodzi do podziemia i wychodzi pod postacią innej choroby, ktĂłrą traktujemy jako nową, kolejną do "zwalczenia". Jeƛli jej umiejscowienie w ciele jest inne niĆŒ poprzedniej, mamy tendencję do traktowania jej jako niezwiązanej i z reguƂy nie widzimy z tamtą wspĂłlnego mianownika. BĂłl wątroby - mĂłwimy - to jedno, a zapalenie zatok - to zupeƂnie coƛ innego.

 

Czy w takim razie moĆŒna się w ogĂłle jakoƛ wyleczyć? I co to w ogĂłle znaczy "wyleczyć"? Czy, aby się wyleczyć, potrzeba skoƄczyć studia medyczne?

 

Nie mĂłwimy oczywiƛcie o wypadkach i sytuacjach nagƂych i kwalifikujących się do skomplikowanych operacji czy terapii - tutaj ewidentnie wspóƂczesna medycyna jest niezastąpiona i bezcenna. Nie chodzi o skrajnoƛci. Chodzi o pytanie, czy większoƛć schorzeƄ czy dolegliwoƛci uznawanych za chroniczne nie byƂaby moĆŒliwa do wyleczenia samodzielnie i bez udziaƂu lekarza oraz lekĂłw?

 

Z powodu dÄ…ĆŒenia do szybkiej ulgi i unikania nawet chwilowego cierpienia w momencie występowania objawĂłw takich jak podwyĆŒszona temperatura, katar, lekki bĂłl gƂowy czy innej częƛci ciaƂa, swędzenie czy wysypka, fundujemy sobie  powaĆŒniejsze choroby, ktĂłrych z wymienionymi objawami nie kojarzymy kompletnie, zwƂaszcza, gdy je nagminnie dotąd tƂumiliƛmy.

 

Sporo moĆŒna się nauczyć o samoleczeniu obserwując chorujące dzikie zwierzęta, mające zdrowy instynkt. Kiedy zwierzę jest chore, zaszywa się w odosobnione miejsce, nie przyjmuje pokarmu ani nawet często wody i trwa w takim stanie godziny, a nawet dni. Na przemian ƛpi i budzi się, a jego ciaƂo drĆŒy. Nieƛwiadomie pozwala na procesy samoregulacyjne, w ktĂłrych aktywnoƛć i pokarm byƂyby wielką przeszkodą. Kiedy ciaƂo, ktĂłre jest bardzo autonomicznym systemem, zakoƄczy proces przywracania stanu zwierzęcia do rĂłwnowagi, podejmuje ono aktywnoƛć i uzupeƂnia to, czego mu potrzeba.

 

Nie rĂłĆŒnimy się tak bardzo od zwierząt. Nasze procesy, jeƛli im na to pozwolić, przebiegają podobnie, tyle, ĆŒe uwikƂani w ĆŒycie w cywilizacji, nie jesteƛmy w stanie pozwolić sobie na tyle czasu, ile nasze ciaƂo i psychika potrzebowaƂyby, aby wrĂłcić do rĂłwnowagi. Nikt przecieĆŒ nam nie da pƂatnego zwolnienia z pracy na dwa lata. Albo na trzy. Albo chociaĆŒ na póƂ roku. A ciaƂo regeneruje się skutecznie, ale doƛć powoli, zwƂaszcza jeƛli zaszƂo w nim duĆŒo uszkodzeƄ i deformacji.

 

Kuracja spokojem i odpoczynkiem oraz zezwalaniem na pojawiające się odczucia w ciele bez prĂłby ich usuwania lub nadmiernego Ƃagodzenia, wydaje się zbyt proste i nie przychodzi nam nawet do gƂowy. Coƛ takiego NIE MOĆ»E BYĆ SKUTECZNE. TYLKO TO?! NIEMOĆ»LIWE! To co przychodzi do gƂowy, to skomplikowane terapie, leki i zabiegi. RĂłwnieĆŒ dlatego, ĆŒe są szybkie, a my nie mamy czasu na leczenie. Chcemy jeƛć, pić i robić to, na co mamy ochotę, a potem wziąć pastylkę i czuć się dobrze natychmiast. To co nie przychodzi do gƂowy, to zwykƂe przeczekanie i wręcz zaniechanie jakiegokolwiek dziaƂania. CiaƂo "ma" wykonywać "nasze" polecenia i juĆŒ! 

 

MĂłwi  się często, ĆŒe katar nie leczony trwa tydzieƄ, a leczony 7 dni. Symbolicznie mĂłwi to ni mniej ni więcej, iĆŒ czy z naszymi staraniami czy bez, pewne choroby i tak będą trwaƂy tyle, ile będą trwaƂy. W przypadku chorĂłb, ktĂłre powstaƂy na skutek nagminnego tƂumienia prowadzących do nich mniejszych objawĂłw, "odkręcenie" ich moĆŒe potrwać znacznie dƂuĆŒej i wymagać znacznie większej wytrwaƂoƛci, cierpliwoƛci i hartu ducha. Przetrwanie tego jest jednak moĆŒliwe. Nagrodą jest zdrowie i brak koniecznoƛci podtrzymywania tego stanu workiem lekĂłw. 

 

Do leczenia przewlekƂych chorĂłb nie potrzeba wiele. Nie musimy się "znać" na leczeniu. Jedynie, na czym musimy się "znać", to w jaki sposĂłb dostarczyć sobie spokoju i odpoczynku koniecznego do regeneracji. Potrzebujemy zmobilizować wszelką kreatywnoƛć w kwestii, w jaki sposĂłb "kupić" sobie potrzebny na nią czas. Podjąć burzę mĂłzgĂłw z rodziną, przyjacióƂmi, sąsiadami - jakimikolwiek przyjaznymi i wspierającymi duszami i powaĆŒnie rozwaĆŒyć temat, skąd wziąć finanse i zabezpieczenie na ten okres, w ktĂłrym nasze ciaƂo i psychika potrzebują, ĆŒeby się zregenerować. Kto moĆŒe przejąć nasze obowiązki, co moĆŒemy spieniÄ™ĆŒyć z posiadanych zasobĂłw, co ma dla nas mniejszą wartoƛć niĆŒ my sami i czego nie potrzebujemy tak pilnie jak wƂasnego zdrowia, a co będziemy mogli ponownie kupić sobie pĂłĆșniej, jeƛli nadal będzie nam to potrzebne? A gdy uda nam się wyzdrowieć, moĆŒemy wesprzeć w takim "zdrowotnym urlopie" innych.

 

Skąd wiedzieć, ĆŒe spokĂłj i odpoczynek pomoĆŒe wyleczyć nasze choroby?

 

Cywilizacyjnie cierpimy na wiele schorzeƄ, ale za obiekt do analizy, dla uproszczenia, przyjęƂam choroby związane z jednym tylko, ale za to najdƂuĆŒszym, nerwem naszego ciaƂa - nerwem bƂędnym. Do zaburzeƄ w jego pracy zachodzi na skutek stresu - traum, dramatycznych przeĆŒyć, chronicznych nerwowych sytuacji. Konsekwencjami jego podraĆŒnienia mogą być objawy, ktĂłrych z ĆŒadnym nerwem byƛmy nie skojarzyli. Nerw ten natomiast biegnie od naszej gƂowy, poprzez krtaƄ, struny gƂosowe, ƛlinianki, serce, pƂuca, ĆŒoƂądek, wątrobę, trzustkę, ƛledzionę, nerki i pęcherz moczowy aĆŒ do jelit. Jakiekolwiek zaburzenia tego nerwu znajdują odzwierciedlenie w pracy narządĂłw, ktĂłre on unerwia, choć nie tylko ich. MoĆŒemy nie zdawać sobie sprawy, iĆŒ nasze bĂłle, problemy z oddychaniem, ĆŒoƂądkiem, sercem, jelitami czy nerkami, astma, otyƂoƛć, problemy z mĂłwieniem, depresja, problemy ĆŒoƂądkowe, tarczycowe i dƂuga lista innych - to dolegliwoƛci, ktĂłrych ĆșrĂłdƂem moĆŒe być reakcja tego nerwu na stres, ktĂłrego doƛwiadczamy codziennie w cywilizowanym ƛwiecie. A znany PTSD weteranĂłw wojennych oraz kogokolwiek, kto traumy i stres ma wpisany w swĂłj ĆŒyciorys, to zaburzenia pracy m.in. tego nerwu wƂaƛnie.

 

Czy moĆŒna się wyleczyć bez leczenia?

22 lipca 2020
Organizm posiada zdolnoƛć samoleczenia i samoregeneracji. Wystarczy mu na to pozwolić i zaniechać tƂumienia objawów.

Powrót na górę strony

Uzdrawianie siƂami natury

Agnieszka Pareto

MoĆŒemy nie zdawać sobie sprawy, iĆŒ nasze bĂłle, problemy z oddychaniem, ĆŒoƂądkiem, sercem, jelitami czy nerkami, astma, otyƂoƛć, problemy z mĂłwieniem, depresja, problemy ĆŒoƂądkowe, tarczycowe i dƂuga lista innych - to dolegliwoƛci, ktĂłrych ĆșrĂłdƂem moĆŒe być reakcja nerwu bƂędnego na stres

 

OprĂłcz ćwiczeƄ oddechowych, medytacji, masaĆŒu i kilku innych naturalnych metod, sugerowanych przez lekarzy medycyny konwencjonalnej, najskuteczniejszy jest "prosty" sposĂłb na wyleczenie tych dolegliwoƛci - dƂugotrwaƂy spokĂłj i odpoczynek oraz "odreagowanie" skumulowanej w ciele na skutek stresu energii. To proces dƂugotrwaƂy, ale skuteczny. 

 

Jak sobie taki spokĂłj i odpoczynek zorganizować i nie popaƛć w dƂugi i inne problemy finansowe? To bardzo trudne pytanie, na ktĂłre kaĆŒdy, kto czuje wagę dƂugoterminowego gƂębokiego odpoczynku jako najlepszego lekarstwa, potrzebuje znaleĆșć odpowiedĆș we wƂasnej sytuacji ĆŒyciowej. Ale najpierw - potrzebuje uzmysƂowić sobie, na ile jego zdrowie i ĆŒycie waĆŒne jest dla niego samego. 

 

Przeorganizowanie finansowe ĆŒycia nie jest rzeczą Ƃatwą, ale jest moĆŒliwe. Podstawowym jego warunkiem jest wola "zawalczenia" o siebie i swoje zdrowie. W koƄcu, czy jest coƛ waĆŒniejszego niĆŒ ono? Jeƛli jesteƛmy chorzy i w bĂłlu, nie ucieszy nas nawet pięciogwiazdkowy hotel, lazurowe morze i drinki pod palmami... 

 

Wyleczenie się po latach tƂumienia objawĂłw jest proste, choć nieƂatwe. Przede wszystkim jednak - jest moĆŒliwe, dopĂłki jest się ĆŒywym i zdeterminowanym.