Powrót do listy artykuƂów

Choroba nie sƂuĆŒy do zwalczania, ale do zrozumienia. Objawy są informacjami o zachwianiu rĂłwnowagi organizmu. Ich usuwanie w drodze do szybkiego komfortu, to częsty bƂąd w myƛleniu. 

 

 

 

 

Wiemy, iĆŒ jesteƛmy chorzy - po objawach. Choroba "się objawia". I jest nieprzyjemna, jak to choroba, więc czƂowiek chce się jej jak najszybciej "pozbyć" i znĂłw czuć się dobrze. Jeƛli nie wie, skąd choroba się wzięƂa i nie usunie jej przyczyny, usunie jedynie objawy i sztucznie doprowadzi do dobrego samopoczucia. A przyczyna nadal będzie prĂłbowaƂa się ujawnić. Skoro nie udaƂo jej się tak, zrobi to inaczej. DziaƂa jak woda - jeƛli tylko zatkamy doraĆșnie dziurę w rurze - wycieknie z innej strony, jeƛli ĆșrĂłdƂo wycieku nie zostanie zlokalizowane i usunięte.

 

SzczegĂłlnie w przypadku chorĂłb przewlekƂych i uwaĆŒanych za takie, ktĂłre nie pozbawią nas ĆŒycia gwaƂtownie, ale są uciÄ…ĆŒliwe, trudno jest dociec, co byƂo ich początkiem. Przyczyna moĆŒe być ukryta bardzo gƂęboko i nawet po wnikliwej analizie nie do koƄca jasna.

 

Dodatkowo, fakt, iĆŒ objawy pojawiają się na przykƂad w zatokach, czyli w obszarze gƂowy, rodzi pokusę, aby interweniować wƂaƛnie w tym rejonie, jeƛli w rejonie pƂuc - to w pƂucach, jeƛli w ĆŒoƂądku - to lekami na ĆŒoƂądek, jeƛli w nerkach - to lekami na nerki itp. Problem natomiast moĆŒe być umiejscowiony w zupeƂnie odlegƂej częƛci ciaƂa. Problemy zatok na przykƂad, często związane są z dysfunkcją jelit, a problem astmy - z podraĆŒnieniem nerwu bƂędnego. Nie jest rĂłwnieĆŒ nowoƛcią, bo juĆŒ faktem znanym w tradycyjnej medycynie chiƄskiej sprzed tysięcy lat wstecz, iĆŒ nie tylko objaw i jego przyczyna mogą leĆŒeć na dwĂłch skrajnie oddalonych od siebie biegunach ciaƂa, ale przyczyna choroby moĆŒe wynikać nawet nie z ciaƂa, ale ze stanu psychiki. 

 

Szamani plemion indiaƄskich, ĆŒeby "zdiagnozować" pacjenta, ktĂłry zgƂaszaƂ im swĂłj problem, zamieszkiwali z nim w jego domu na dƂugie dni, ĆŒeby poznać jego caƂe ƛrodowisko, relacje z domownikami i sąsiadami, obserwowali jego sposĂłb odĆŒywiania, spania, zaƂatwiania potrzeb fizjologicznych i dosƂownie caƂe jego ĆŒycie w jego naturalnym otoczeniu, wiedząc doskonale, iĆŒ wszystko bez wyjątku ma istotny wpƂyw na bieĆŒÄ…cą kondycję czƂowieka.

 

My w swoim wysokim rozwoju cywilizacyjnym doszliƛmy do tego, iĆŒ wizyta u lekarza trwa 10 minut (chyba, ĆŒe mamy pieniądze na wizytę prywatną - to wtedy trochę dƂuĆŒej) i w tym czasie dochodzi do diagnozy często bardzo skomplikowanego i dƂugo "hodowanego" schorzenia, na ktĂłre dostajemy parę specyfikĂłw, ĆŒeby poczuć szybką ulgę. Następny, proszę!

 

Nie jest winny niczemu lekarz i nie ma teĆŒ sensu, wedƂug mnie, szukanie winnych gdziekolwiek w tym systemie. Chodzi o uzmysƂowienie sobie, ĆŒe nikt za nas ani nas nie zrozumie ani tym bardziej nie wyleczy. Lekarz moĆŒe nam jedynie przynieƛć ulgę. Jeƛli ma to miejsce od czasu do czasu - szkody wielkiej nie będzie. Gdy jednak pozwolimy sobie na przynoszenie tej ulgi za kaĆŒdym razem, gdy występują dolegliwoƛci, w zastępstwie wnikliwej analizy wszystkiego, co moĆŒe na nie mieć wpƂyw, wĂłwczas naraĆŒamy się na powaĆŒne i dƂugoterminowe kƂopoty zdrowotne. Choroba "zaduszona" lekami nie znika. Schodzi do podziemia i wychodzi pod postacią innej choroby, ktĂłrą traktujemy jako nową, kolejną do "zwalczenia". Jeƛli jej umiejscowienie w ciele jest inne niĆŒ poprzedniej, mamy tendencję do traktowania jej jako niezwiązanej i z reguƂy nie widzimy z tamtą wspĂłlnego mianownika. BĂłl wątroby - mĂłwimy - to jedno, a zapalenie zatok - to zupeƂnie coƛ innego.

 

Czy w takim razie moĆŒna się w ogĂłle jakoƛ wyleczyć? I co to w ogĂłle znaczy "wyleczyć"? Czy, aby się wyleczyć, potrzeba skoƄczyć studia medyczne?

 

Nie mĂłwimy oczywiƛcie o wypadkach i sytuacjach nagƂych i kwalifikujących się do skomplikowanych operacji czy terapii - tutaj ewidentnie wspóƂczesna medycyna jest niezastąpiona i bezcenna. Nie chodzi o skrajnoƛci. Chodzi o pytanie, czy większoƛć schorzeƄ czy dolegliwoƛci uznawanych za chroniczne nie byƂaby moĆŒliwa do wyleczenia samodzielnie i bez udziaƂu lekarza oraz lekĂłw?

 

Z powodu dÄ…ĆŒenia do szybkiej ulgi i unikania nawet chwilowego cierpienia w momencie występowania objawĂłw takich jak podwyĆŒszona temperatura, katar, lekki bĂłl gƂowy czy innej częƛci ciaƂa, swędzenie czy wysypka, fundujemy sobie  powaĆŒniejsze choroby, ktĂłrych z wymienionymi objawami nie kojarzymy kompletnie, zwƂaszcza, gdy je nagminnie dotąd tƂumiliƛmy.

 

Sporo moĆŒna się nauczyć o samoleczeniu obserwując chorujące dzikie zwierzęta, mające zdrowy instynkt. Kiedy zwierzę jest chore, zaszywa się w odosobnione miejsce, nie przyjmuje pokarmu ani nawet często wody i trwa w takim stanie godziny, a nawet dni. Na przemian ƛpi i budzi się, a jego ciaƂo drĆŒy. Nieƛwiadomie pozwala na procesy samoregulacyjne, w ktĂłrych aktywnoƛć i pokarm byƂyby wielką przeszkodą. Kiedy ciaƂo, ktĂłre jest bardzo autonomicznym systemem, zakoƄczy proces przywracania stanu zwierzęcia do rĂłwnowagi, podejmuje ono aktywnoƛć i uzupeƂnia to, czego mu potrzeba.

 

Nie rĂłĆŒnimy się tak bardzo od zwierząt. Nasze procesy, jeƛli im na to pozwolić, przebiegają podobnie, tyle, ĆŒe uwikƂani w ĆŒycie w cywilizacji, nie jesteƛmy w stanie pozwolić sobie na tyle czasu, ile nasze ciaƂo i psychika potrzebowaƂyby, aby wrĂłcić do rĂłwnowagi. Nikt przecieĆŒ nam nie da pƂatnego zwolnienia z pracy na dwa lata. Albo na trzy. Albo chociaĆŒ na póƂ roku. A ciaƂo regeneruje się skutecznie, ale doƛć powoli, zwƂaszcza jeƛli zaszƂo w nim duĆŒo uszkodzeƄ i deformacji.

 

Kuracja spokojem i odpoczynkiem oraz zezwalaniem na pojawiające się odczucia w ciele bez prĂłby ich usuwania lub nadmiernego Ƃagodzenia, wydaje się zbyt proste i nie przychodzi nam nawet do gƂowy. Coƛ takiego NIE MOĆ»E BYĆ SKUTECZNE. TYLKO TO?! NIEMOĆ»LIWE! To co przychodzi do gƂowy, to skomplikowane terapie, leki i zabiegi. RĂłwnieĆŒ dlatego, ĆŒe są szybkie, a my nie mamy czasu na leczenie. Chcemy jeƛć, pić i robić to, na co mamy ochotę, a potem wziąć pastylkę i czuć się dobrze natychmiast. To co nie przychodzi do gƂowy, to zwykƂe przeczekanie i wręcz zaniechanie jakiegokolwiek dziaƂania. CiaƂo "ma" wykonywać "nasze" polecenia i juĆŒ! 

 

MĂłwi  się często, ĆŒe katar nie leczony trwa tydzieƄ, a leczony 7 dni. Symbolicznie mĂłwi to ni mniej ni więcej, iĆŒ czy z naszymi staraniami czy bez, pewne choroby i tak będą trwaƂy tyle, ile będą trwaƂy. W przypadku chorĂłb, ktĂłre powstaƂy na skutek nagminnego tƂumienia prowadzących do nich mniejszych objawĂłw, "odkręcenie" ich moĆŒe potrwać znacznie dƂuĆŒej i wymagać znacznie większej wytrwaƂoƛci, cierpliwoƛci i hartu ducha. Przetrwanie tego jest jednak moĆŒliwe. Nagrodą jest zdrowie i brak koniecznoƛci podtrzymywania tego stanu workiem lekĂłw. 

 

Do leczenia przewlekƂych chorĂłb nie potrzeba wiele. Nie musimy się "znać" na leczeniu. Jedynie, na czym musimy się "znać", to w jaki sposĂłb dostarczyć sobie spokoju i odpoczynku koniecznego do regeneracji. Potrzebujemy zmobilizować wszelką kreatywnoƛć w kwestii, w jaki sposĂłb "kupić" sobie potrzebny na nią czas. Podjąć burzę mĂłzgĂłw z rodziną, przyjacióƂmi, sąsiadami - jakimikolwiek przyjaznymi i wspierającymi duszami i powaĆŒnie rozwaĆŒyć temat, skąd wziąć finanse i zabezpieczenie na ten okres, w ktĂłrym nasze ciaƂo i psychika potrzebują, ĆŒeby się zregenerować. Kto moĆŒe przejąć nasze obowiązki, co moĆŒemy spieniÄ™ĆŒyć z posiadanych zasobĂłw, co ma dla nas mniejszą wartoƛć niĆŒ my sami i czego nie potrzebujemy tak pilnie jak wƂasnego zdrowia, a co będziemy mogli ponownie kupić sobie pĂłĆșniej, jeƛli nadal będzie nam to potrzebne? A gdy uda nam się wyzdrowieć, moĆŒemy wesprzeć w takim "zdrowotnym urlopie" innych.

 

Skąd wiedzieć, ĆŒe spokĂłj i odpoczynek pomoĆŒe wyleczyć nasze choroby?

 

Cywilizacyjnie cierpimy na wiele schorzeƄ, ale za obiekt do analizy, dla uproszczenia, przyjęƂam choroby związane z jednym tylko, ale za to najdƂuĆŒszym, nerwem naszego ciaƂa - nerwem bƂędnym. Do zaburzeƄ w jego pracy zachodzi na skutek stresu - traum, dramatycznych przeĆŒyć, chronicznych nerwowych sytuacji. Konsekwencjami jego podraĆŒnienia mogą być objawy, ktĂłrych z ĆŒadnym nerwem byƛmy nie skojarzyli. Nerw ten natomiast biegnie od naszej gƂowy, poprzez krtaƄ, struny gƂosowe, ƛlinianki, serce, pƂuca, ĆŒoƂądek, wątrobę, trzustkę, ƛledzionę, nerki i pęcherz moczowy aĆŒ do jelit. Jakiekolwiek zaburzenia tego nerwu znajdują odzwierciedlenie w pracy narządĂłw, ktĂłre on unerwia, choć nie tylko ich. MoĆŒemy nie zdawać sobie sprawy, iĆŒ nasze bĂłle, problemy z oddychaniem, ĆŒoƂądkiem, sercem, jelitami czy nerkami, astma, otyƂoƛć, problemy z mĂłwieniem, depresja, problemy ĆŒoƂądkowe, tarczycowe i dƂuga lista innych - to dolegliwoƛci, ktĂłrych ĆșrĂłdƂem moĆŒe być reakcja tego nerwu na stres, ktĂłrego doƛwiadczamy codziennie w cywilizowanym ƛwiecie. A znany PTSD weteranĂłw wojennych oraz kogokolwiek, kto traumy i stres ma wpisany w swĂłj ĆŒyciorys, to zaburzenia pracy m.in. tego nerwu wƂaƛnie.

 

Czy moĆŒna się wyleczyć bez leczenia?

22 lipca 2020
Organizm posiada zdolnoƛć samoleczenia i samoregeneracji. Wystarczy mu na to pozwolić i zaniechać tƂumienia objawów.

Powrót na górę strony

Uzdrawianie siƂami natury

Agnieszka Pareto

MoĆŒemy nie zdawać sobie sprawy, iĆŒ nasze bĂłle, problemy z oddychaniem, ĆŒoƂądkiem, sercem, jelitami czy nerkami, astma, otyƂoƛć, problemy z mĂłwieniem, depresja, problemy ĆŒoƂądkowe, tarczycowe i dƂuga lista innych - to dolegliwoƛci, ktĂłrych ĆșrĂłdƂem moĆŒe być reakcja nerwu bƂędnego na stres

 

OprĂłcz ćwiczeƄ oddechowych, medytacji, masaĆŒu i kilku innych naturalnych metod, sugerowanych przez lekarzy medycyny konwencjonalnej, najskuteczniejszy jest "prosty" sposĂłb na wyleczenie tych dolegliwoƛci - dƂugotrwaƂy spokĂłj i odpoczynek oraz "odreagowanie" skumulowanej w ciele na skutek stresu energii. To proces dƂugotrwaƂy, ale skuteczny. 

 

Jak sobie taki spokĂłj i odpoczynek zorganizować i nie popaƛć w dƂugi i inne problemy finansowe? To bardzo trudne pytanie, na ktĂłre kaĆŒdy, kto czuje wagę dƂugoterminowego gƂębokiego odpoczynku jako najlepszego lekarstwa, potrzebuje znaleĆșć odpowiedĆș we wƂasnej sytuacji ĆŒyciowej. Ale najpierw - potrzebuje uzmysƂowić sobie, na ile jego zdrowie i ĆŒycie waĆŒne jest dla niego samego. 

 

Przeorganizowanie finansowe ĆŒycia nie jest rzeczą Ƃatwą, ale jest moĆŒliwe. Podstawowym jego warunkiem jest wola "zawalczenia" o siebie i swoje zdrowie. W koƄcu, czy jest coƛ waĆŒniejszego niĆŒ ono? Jeƛli jesteƛmy chorzy i w bĂłlu, nie ucieszy nas nawet pięciogwiazdkowy hotel, lazurowe morze i drinki pod palmami... 

 

Wyleczenie się po latach tƂumienia objawĂłw jest proste, choć nieƂatwe. Przede wszystkim jednak - jest moĆŒliwe, dopĂłki jest się ĆŒywym i zdeterminowanym.

W ciągu wielu lat  spędziƂam liczne godziny na staniu w kolejkach do rejestracji, tygodnie na czekaniu na wizytę u lekarza i znĂłw kolejne godziny na czekanie  juĆŒ pod samym gabinetem lekarskim. WydaƂam spore kwoty na leki, z towarzyszącą temu ƛwiadomoƛcią, iĆŒ muszę ich uĆŒywać do koƄca ĆŒycia, ĆŒeby moja choroba nie wrĂłciƂa
 W moim przypadku nie musi juĆŒ tak być.

Uzdrawianie siƂami natury

Agnieszka Pareto

Moja strona na FB

MOJE INSPIRACJE

KORZYƚCI uzdrawiania siƂami natury

MOJA METODA LECZENIA

Warunki konieczne do leczenia

Poprawa jakoƛci ĆŒycia w wyniku naturalnego leczenia polipĂłw na zatokach

KONTAKT

uzdrawianie.silami.natury@gmail.com

kontakt@uzdrawianie-silami-natury.pl

ENGLISH VERSION