W ciągu wielu lat  spędziłam liczne godziny na staniu w kolejkach do rejestracji, tygodnie na czekaniu na wizytę u lekarza i znów kolejne godziny na czekanie  już pod samym gabinetem lekarskim. Wydałam spore kwoty na leki, z towarzyszącą temu świadomością, iż muszę ich używać do końca życia, żeby moja choroba nie wróciła… W moim przypadku nie musi już tak być.

Uzdrawianie siłami natury

Agnieszka Pareto

KONSULTACJE INDYWIDUALNE

MOJE INSPIRACJE

KORZYŚCI uzdrawiania siłami natury

Moja metoda leczenia

Warunki konieczne do leczenia

+34 660 082 563

Poprawa jakości życia w wyniku naturalnego leczenia polipów na zatokach

KONTAKT

uzdrawianie.silami.natury@gmail.com

kontakt@uzdrawianie-silami-natury.pl

Powrót do listy artykułów

W obliczu zmian świadomości, niektóre znajomości ewoluują i towarzyszą nam w nowym, inne - pozostają w przeszłości

Kiedy zaczynamy zmieniać swoje życie, "wyrastamy" z tych znajomości, które nie akceptują naszych zmian i/lub ewoluują w innym kierunku niż my.  

 

 

 

 

Przychodzą w życiu momenty, kiedy pojawia się zmiana w naszym widzeniu świata - jakiś "klik" w świadomości - który powoduje, iż dotychczasowe środowisko znajomych, rodziny czy jakiejkolwiek społeczności, której poglądy i sposób życia dotąd dzieliliśmy, przestaje w jakimś sensie do nas "pasować". Lub też my przestajemy pasować do niego. I nie z powodu, że któraś ze stron jest "zła" czy "niewłaściwa". Po prostu obie strony stają się niekompatybilne.

 

Nowy sposób naszego myślenia i wyrażania polega często na tym, że zaczynamy zauważać rzeczy, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi w otaczającym świecie. Niektóre nasze zachowania oraz postępowanie innych osób, które do tej pory były oczywiste - zaczynamy postrzegać jako takie, które nie do końca akceptujemy w nowej rzeczywistości. Od momentu "przekliknięcia" czegoś w naszym umyśle, na te same co zawsze sytuacje zaczynamy reagować inaczej, według naszego nowego sposobu myślenia. Nasze "nowe" decyzje nie zawsze "podobają się" środowisku, w którym się do tej pory obracaliśmy. Jeśli jednak udaje nam się nawiązać na nowo z nim kontakt i zyskać zrozumienie dla naszej nowej percepcji - dotychczasowe znajomości mają szansę ewoluować i towarzyszyć nam nadal.

 

Bywa też jednak i tak, iż nasz nowy sposób reagowania na te same sytuacje spotyka się nie tylko z niezadowoleniem dotychczasowego środowiska, ale również interpretacją naszych działań jako osobisty atak. Po drugiej stronie pojawia się ból, który niezamierzenie uruchamiamy swoimi decyzjami. Powoduje on, iż na kontakt i zrozumienie naszego nowego sposobu widzenia nie ma absolutnie miejsca i możliwości. Bez względu na to, co mamy do powiedzenia, druga strona, pogrążona w bólu, słyszy tylko to, w jaki sposób jej własny umysł interpretuje nasze działania. Nie ma mowy o dialogu i znajomości ulegają zerwaniu.

 

Pozostaje nam zatem często pogodzić się z tym, iż sfera naszego wpływu dalej nie sięga. Może za jakiś czas, kiedy postrzeganie nas jako osobistych nieprzyjaciół minie, dobre relacje wrócą? Może tak jednak nie nastąpić i zanim przyciągniemy nowe znajomości, przeżyjemy okres czasowej izolacji i samotności. Poczucie to do złudzenia przypomina podróż do przeszłości, gdzie, aby się porozumieć z innymi ludźmi i nie wywołać ich nerwowej reakcji, musimy zataić fakt pochodzenia z innej rzeczywistości. Problem polega jednak na tym, że już nie potrafimy i nie chcemy żyć według starych "prawd" i jeśli pozostanie w zgodzie z otaczającym środowiskiem staje się niemożliwe - musimy wybrać siebie, a dawne znajomości pozostawić tam, gdzie ich miejsce - w przeszłości. 

 

Oddalamy się od znanego, a nowego nieznanego jeszcze nie widać. Czeka nas samotność, w której największym wsparciem i pierwszą nową znajomością możemy być my sami, w nowej wersji siebie.

 

Samotność pomiędzy znanym a nieznanym

06 lipca 2020
Zmiany w świadomości prowadzą do chwilowej alienacji - nigdy jednak nie jesteśmy sami, bo mamy siebie

Powrót na górę strony

Uzdrawianie siłami natury

Agnieszka Pareto