Powrót na górę strony

O MOIM SPOSOBIE LECZENIA:


Jak zrozumiałam co jest podstawą leczenia w ogóle

Jak powstała koncepcja tej metody leczenia

Moja metoda leczenia polipów nosa i zatok

Jak wyglądało moje leczenie i co było najtrudniejsze

DIETA

1. Samoregulacja organizmu
2. Działanie poprzez niedziałanie. Zasada Wu Wei

To mój organizm ma działać, żeby mnie wyleczyć, a nie ja

Zrozumiałam zatem, że w chorobie wysiłek przywracania mnie do zdrowia powinien wykonywać mój organizm, a nie ja. Moje zadanie, to wypoczywać i jak najmniej w proces leczenia ingerować.
 

Warunek konieczny  samoregulacji - eliminacja stresu

Zmiany w moim nastawieniu do leczenia pomogły mi zrozumieć, że oprócz leków, powrót do zdrowia utrudnia mi stres. Poziom napięcia, w jakim funkcjonowałam w ostatnich szczególnie latach nie pozostawiał wątpliwości, że bez wyciszenia mojego układu nerwowego, mój organizm może mieć problem z powrotem do zdrowia i proces samoregulacji może być u niego z tego powodu uniemożliwiony.  Potrzebowałam mu pomóc i znaleźć czynniki, które to wysokie napięcie u mnie powodują oraz je wyeliminować.
 

Znaleźć powody do stresu i je usunąć 

Przeanalizowałam swoje życie dokładnie i zdiagnozowałam główne źródła mojego stresu oraz stopniowo je wyeliminowałam. Wraz z usunięciem stresorów, moje życie automatycznie zaczęło mi dostarczać spokoju i komfortu psychicznego.
 
Sam tylko spokój i brak nowych stresogennych bodźców zaczęły eliminować napięcie w organizmie, a to z kolei umożliwiło procesy, które do tej pory były albo utrudnione albo niemożliwe. Okazało się, że polipy nosa, choroby zatok i astma oraz problemy gastryczne do wyleczenia potrzebują zrelaksowanego układu nerwowego. Ustępują same, kiedy stres w formie skumulowanej w ciele energii zostaje odreagowany. 
 

2. Działanie poprzez niedziałanie. Zasada Wu Wei

Do tej pory, kiedy tylko się źle czułam, wydawało mi się konieczne "działać" na rzecz zdrowia, stosując aktywne sposoby "walki z chorobą". Zgodnie z powszechnym przekonaniem szłam do lekarza, a potem stosowałam przepisane leki. Do głowy mi nawet nie przyszło, że mogłabym tego wszystkiego nie robić, a zdrowie wróciłoby i tak, w wyniku jakiegoś innego rodzaju "działania".

 
Dzięki mojemu kryzysowi zdrowia zrozumiałam to, o czym lata temu czytałam i co mnie tak niegdyś fascynowało w Wu Wei, jednej z zasad filozofii taoistycznej, według której najskuteczniejsze działanie wynika z braku wysiłku i jest zgodne z naturalnym nurtem życia. W praktyce oznacza to niewymuszanie żadnego działania oraz powstrzymywanie się od niego, kiedy działają siły natury. 
 
Odkryłam, że siły natury w moim organizmie, to właśnie mój układ immunologiczny i jego "armia". Moje zadanie, to powstrzymanie się od działania po to, aby mógł działać on.
 

1. Samoregulacja organizmu 

Organizm jest jednostką o dużej autonomii, która pracuje, dążąc do optymalnego w danych warunkach stanu. Z każdego stanu nierównowagi dąży do jej odzyskania. Z każdej rany - do zabliźnienia, z każdego uszkodzenia - do możliwej całości. Słowem - jest zaprogramowany na zdrowie i wykorzystuje do tego zdolność do samoregulacji, która jest wrodzonym procesem zachodzącym dopóki organizm żyje i przebiegającym niezależnie od naszej świadomości tego procesu. 
 
Organizm z choroby wraca do zdrowia samodzielnie, jeśli znikną przeszkody, które go od tego stanu dzielą. Jedynej pomocy, jakiej potrzebuje, to zlokalizowania i usunięcia tych przeszkód.
 
Zrozumiałam, iż w moim przypadku przeszkodą są moje praktyki, odbierające siłę układowi immunologicznemu. Głównie było to stosowanie leków oraz życie w dużym stresie.
 
Działanie poprzez niedziałanie Zasada Pareto Samoregulacja organizmu

Warunki konieczne do leczenia 

Uzdrawianie siłami natury

Agnieszka Matysiak

W ciągu wielu lat  spędziłam liczne godziny na staniu w kolejkach do rejestracji, tygodnie na czekaniu na wizytę u lekarza i znów kolejne godziny na czekanie  już pod samym gabinetem lekarskim. Wydałam spore kwoty na leki, z towarzyszącą temu świadomością, iż muszę ich używać do końca życia, żeby moja choroba nie wróciła… W moim przypadku nie musi już tak być.

Uzdrawianie siłami natury

Agnieszka Matysiak

MOJE INSPIRACJE

Symbolika polipów nosa i chorób zatok

KORZYŚCI uzdrawiania siłami natury

Jak wyglądało moje leczenie i co było najtrudniejsze

MOJA METODA LECZENIA

Warunki konieczne do leczenia

Poprawa jakości życia w wyniku naturalnego leczenia polipów na zatokach

KONTAKT

uzdrawianie.silami.natury@gmail.com

kontakt@uzdrawianie-silami-natury.pl

ENGLISH VERSION