Powrót na górę strony

O MOIM SPOSOBIE LECZENIA:


Jak zrozumiałam co jest podstawą leczenia w ogóle

Jak powstała koncepcja tej metody leczenia

Moja metoda leczenia polipów nosa i zatok

Jak wyglądało moje leczenie i co było najtrudniejsze

DIETA

1 Samoregulacja organizmu
2 Działanie poprzez niedziałanie

To mój organizm ma działać, żeby mnie wyleczyć, a nie ja

Zrozumiałam zatem, że w chorobie wysiłek przywracania mnie do zdrowia powinien wykonywać mój organizm, a nie ja. Moje zadanie, to wypoczywać i jak najmniej w proces leczenia ingerować.
 

Warunek konieczny  samoregulacji - eliminacja stresu

Zmiany w moim nastawieniu do leczenia pomogły mi zrozumieć, że oprócz leków, powrót do zdrowia utrudnia mi stres. Poziom napięcia, w jakim funkcjonowałam w ostatnich szczególnie latach nie pozostawiał wątpliwości, że bez wyciszenia mojego układu nerwowego, mój organizm może mieć problem z powrotem do zdrowia i proces samoregulacji może być u niego z tego powodu uniemożliwiony.  Potrzebowałam mu pomóc i znaleźć czynniki, które to wysokie napięcie u mnie powodują oraz je wyeliminować.
 

Znaleźć powody do stresu i je usunąć 

Przeanalizowałam swoje życie dokładnie i zdiagnozowałam główne źródła mojego stresu oraz stopniowo je wyeliminowałam. Wraz z usunięciem stresorów, moje życie automatycznie zaczęło mi dostarczać spokoju i komfortu psychicznego.
 
Sam tylko spokój i brak nowych stresogennych bodźców zaczęły eliminować napięcie w organizmie, a to z kolei umożliwiło procesy, które do tej pory były albo utrudnione albo niemożliwe. Okazało się, że polipy nosa, choroby zatok i astma oraz problemy gastryczne do wyleczenia potrzebują zrelaksowanego układu nerwowego. Ustępują same, kiedy stres w formie skumulowanej w ciele energii zostaje odreagowany. 
 

2 Działanie poprzez niedziałanie. Zasada Wu Wei

Do tej pory, kiedy tylko się źle czułam, wydawało mi się konieczne "działać" na rzecz zdrowia, stosując aktywne sposoby "walki z chorobą". Zgodnie z powszechnym przekonaniem szłam do lekarza, a potem stosowałam przepisane leki. Do głowy mi nawet nie przyszło, że mogłabym tego wszystkiego nie robić, a zdrowie wróciłoby i tak, w wyniku jakiegoś innego rodzaju "działania".

 
Dzięki mojemu kryzysowi zdrowia zrozumiałam to, o czym lata temu czytałam i co mnie tak niegdyś fascynowało w Wu Wei, jednej z zasad filozofii taoistycznej, według której najskuteczniejsze działanie wynika z braku wysiłku i jest zgodne z naturalnym nurtem życia. W praktyce oznacza to niewymuszanie żadnego działania oraz powstrzymywanie się od niego, kiedy działają siły natury. 
 
Odkryłam, że siły natury w moim organizmie, to właśnie mój układ immunologiczny i jego "armia". Moje zadanie, to powstrzymanie się od działania po to, aby mógł działać on.
 

1 Samoregulacja organizmu 

Organizm jest jednostką o dużej autonomii, która pracuje, dążąc do optymalnego w danych warunkach stanu. Z każdego stanu nierównowagi dąży do jej odzyskania. Z każdej rany - do zabliźnienia, z każdego uszkodzenia - do możliwej całości. Słowem - jest zaprogramowany na zdrowie i wykorzystuje do tego zdolność do samoregulacji, która jest wrodzonym procesem zachodzącym dopóki organizm żyje i przebiegającym niezależnie od naszej świadomości tego procesu. 
 
Organizm z choroby wraca do zdrowia samodzielnie, jeśli znikną przeszkody, które go od tego stanu dzielą. Jedynej pomocy, jakiej potrzebuje, to zlokalizowania i usunięcia tych przeszkód.
 
Zrozumiałam, iż w moim przypadku przeszkodą są moje praktyki, odbierające siłę układowi immunologicznemu. Głównie było to stosowanie leków oraz życie w dużym stresie.
 
Działanie poprzez niedziałanie Zasada Pareto Samoregulacja organizmu

Warunki konieczne do leczenia 

Uzdrawianie siłami natury
Agnieszka Matysiak 
W ciągu wielu lat  spędziłam liczne godziny na staniu w kolejkach do rejestracji, tygodnie na czekaniu na wizytę u lekarza i znów kolejne godziny na czekanie  już pod samym gabinetem lekarskim. Wydałam spore kwoty na leki , z towarzyszącą temu świadomością, iż muszę ich używać do końca życia, żeby moja choroba nie wróciła… W moim przypadku nie musi już tak być.
Agnieszka Matysiak 
Uzdrawianie siłami natury

MOJE INSPIRACJE

Symbolika polipów nosa i chorób zatok

KORZYŚCI uzdrawiania siłami natury

Jak wyglądało moje leczenie i co było najtrudniejsze

MOJA METODA LECZENIA

Warunki konieczne do leczenia

Poprawa jakości życia w wyniku naturalnego leczenia polipów na zatokach

KONTAKT

uzdrawianie.silami.natury@gmail.com

kontakt@uzdrawianie-silami-natury.pl

ENGLISH VERSION